Oferta - projektowanie i aranżacja wnętrz

Dobrze zaprojektowane wnętrze ukazuje zarówno charakter mieszkańców jak także ich indywidualne upodobania estetyczne.

Projektujemy i aranżujemy wnętrza domów, apartamentów, kawalerek, mieszkań dla singli i wielopokoleniowej rodziny, mieszkań na wynajem. Wykonujemy także projekty dla pojedyczych pomieszczeń a także projekty on-line.

Nie boimy się wyzwań – zaaranżujemy wnętrze zarówno klasyczne jak i w stylu boho czy hampton a także w stylu loftowym czy minimalistycznym.

Zapraszamy do indywidualnego kontaktu z nami w celu zapoznania się z naszymi możliwościami projektowymi, zakresem prac oraz warunkami współpracy.

 

Koszt projektu wnętrz zależy głównie od zaplanowanego zakresu opracowania projektu .

Cennik bazuje na stawce za m2 całkowitej powierzchni objętej projektowaniem.

W przypadku pojedynczych pomieszczeń typu kuchnia, łazienka, garderoba itp. cena ustalana jest indywidualnie.

Poniżej znajdziesz 3 pakiety projektowe różniące się zakresem prac oraz typem dokumentacji którą otrzymasz po zakończeniu prac.

Zapoznaj się z nimi zanim podejmiesz decyzję który wybrać  lub skontaktuj się z nami a udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na Twoje pytania i wspólnie wybierzemy optymalne rozwiązanie.

 

Pakiety projektowe: 

1/ PAKIET FUNKCJONALNY obejmuje: analizę potrzeb, inwentaryzację, projekt funkcjonalny 2D

 2/ PAKIET KONCEPCYJNY obejmuje: analizę potrzeb, inwentaryzację, projekt

     funkcjonalny 2D,   dodatkowo: wizualizacje 3D, dobór materiałów wykończeniowych i kolorystyki

3/ PAKIET WYKONAWCZY (KOMPLEKSOWY) obejmuje: analizę potrzeb, inwentaryzację, projekt funkcjonalny 2D, wizualizacje 3D, dobór materiałów

   wykończeniowych i kolorystyki, dodatkowo: dokumentację techniczną niezbędną do realizacji projektu oraz listę zakupową materiałów i wyposażenia

 

ANALIZA POTRZEB – spotkanie architekta wnętrz z Klientem w celu dokładnego poznania jego oczekiwań względem projektowanego wnętrza. Analizujemy przestrzeń, której dotyczy projekt. Oprócz poznania Twojego stylu i trybu życia, ulubionej kolorystyki czy materiałów, padnie pytanie o budżet: jaką kwotę chcesz przeznaczyć na realizację projektu. Oceniamy, czy jest ona realna przy wskazanych założeniach projektowych i jakie są możliwe rozwiązania w przypadku niedoszacowania budżetu. Wspólnie omawiamy inspiracje wnętrzarskie znalezione przez Ciebie w necie lub magazynach wnetrzarskich. To krok, który przybliży nas do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim jest stworzenie wnętrza odpowiadającego Twoim oczekiwaniom.

Po dokonaniu wszelkich ustaleń (takżeharmonogramu prac, płatności, terminów realizacji) podpisujemy umowę na wykonanie projektu aranżacyjnego wnętrz w wybranym i ustalonym zakresie. Ten etap to spotkanie u nas w Pracowni Projektowej przy pysznej kawie lub herbacie, a i coś słodkiego zapewne też się znajdzie.....

INWENTARYZACJA – dokładne pomiary wnętrza wraz z naniesieniem istniejących przyłączy wsparte dokumentacją fotograficzną. W przypadku, gdy mieszkanie jest w trakcie budowy i niemożliwe jest wykonanie inwentaryzacji, bazujemy na dostarczonych przez Klienta rzutach mieszkania w formacie PDF lub dwg pobranych od dewelopera lub na skanach z projektu budowlanego.

PROJEKT FUNKCJONALNY czyli fundament każdego projektu - w formie rzutu 2D wykonanego w skali przedstawiane są propozycje rozmieszczenia elementów wyposażenia nowego wnętrza z zachowaniem zasad funkcjonalności i ergonomii. To na tym etapie zmianie może ulec układ ścian działowych, w taki sposób, aby zostały zachowane optymalne ciągi komunikacyjne, a nowopowstające wnętrze stało się odzwierciedleniem indywidualnych preferencji Klienta oraz uzyskało lepszą geometrię. Zazwyczaj przygotowywane są 2-3 układy funkcjonalne, lecz często ich ilość jest uzależniona od możliwości jakie daje wnętrze. Omawiamy każdy z układów, wskazujemy jego plusy i minusy aż do osiągnięcia najbardziej idealnego.

Zaakceptowany układ funkcjonalny poddawany jest dalszemu etapowi projektowania wnętrz.

PROJEKT KONCEPCYJNY obejmuje analizę potrzeb, inwentaryzację, projekt funkcjonalny oraz wizualizacje 3D. To ten etap, który najbardziej lubią nasi Klienci. Zaakceptowany układ funkcjonalny przedstawiany jest w postaci realistycznych wizualizacji wnętrza. Na tym etapie Klient może zapoznać się z kompletnie zaprojektowanym wnętrzem wypełnionym planowanym wyposażeniem, kolorystyką i materiałami wykończeniowymi a także oświetleniem. Nawet osoby mające problem z wyobraźnią przestrzenną szybko i sprawnie odnajdują się w prezentowanych w 3D wnętrzach.

PROJEKT WYKONAWCZY obejmuje wszystkie powyższe składowe projektu plus dodatkowo dokumentację niezbędną dla ekip remontowo-wykończeniowych. Na jej podstawie elektryk, hydraulik, glazurnik czy stolarz będzie mógł przeprowadzić swoje prace. Ten etap nie należy do najbardziej lubianych przez naszych Klientów. To niezliczona ilość rysunków technicznych: zwymiarowanych, wyskalowanych rzutów i przekrojów, zabudów meblowych, detali. Pliki te otrzymasz w formie cyfrowej w postaci plików pdf wysłanych do Ciebie drogą mailową.

Na podstawie dokumentacji technicznej ekipa wykonawcza realizująca twój projekt będzie mogła wycenić prace wykończeniowe.

W projekcie wykonawczym znajdziesz także listę zakupową, zestawienie materiałów i wyposażenia.

NADZÓR AUTORSKI I INWESTORSKI – są to usługi dodatkowe, które możesz wybrać po zakończeniu prac projektowych.

Nadzór autorski polega na kontroli zgodności realizacji robót budowlano-remontowych z dokumentacją projektową i ewentualnych uzgodnieniach możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych.

Nadzór inwestorski przeznaczony jest dla osób, które nie mogą (np. ze względu na odległość) czy też chcą zminimalizować swój udział podczas prac remontowych i wykończeniowych. Usługa ta polega na naszej ścisłej współpracy z własną ekipą remontową i koordynacji ich prac. W zakres usługi wchodzą także zamówienia materiałów wykończeniowych, weryfikacja ich dostaw pod kątem zgodności z zamówieniem, pilnowanie terminów dostaw oraz informowania inwestora o zbliżających się terminach płatności za poszczególne dostawy materiałów i etapy prac. W nadzorze inwestorskim zawarte są także ustalanie terminów prac podwykonawców zlecenia.