Projekt mieszkania w różnych odcieniach zieleni
Motywem przewodnim tej aranżacji mieszkania jest zieleń – zarówno w rożnych formach jak i odcieniach.
Po wejściu do mieszkania widoczna jest cała przestrzeń strefy dziennej mieszkania.
Hol wejściowy wyposażony został w szafę ubraniową, a tuż przy drzwiach wejściowych zagościło obniżone miejsce do siedzenia z zieloną tapicerką. Otwarta strefa dzienna składa się z aneksu kuchennego połączonego z salonem wypoczynkowym.
Meble kuchenne, wykonane z płyty laminowanej w chłodnym odcieniu drewna, wypełniają całą wysokość mieszkania. Monotonia poziomego usłojenia została przełamana oliwkowymi frontami, które widoczne są także w zabudowie w salonie. Dzięki płynnemu przejściu zabudowy z kuchni do salonu, nastąpiło optyczne powiększenie powierzchni mieszkania oraz zatarła się granica między tymi pomieszczeniami. A to wszystko za sprawą prostych form mebli i umiejętnemu dobraniu kolorystyki frontów.
Zamiast tradycyjnego stołu, podwyższony blat do spożywania posiłków, dodaje wnętrzu nowoczesności. Takie rozwiązanie jest także udanym kompromisem pomiędzy potrzebami domowników a dostępną ilością miejsca. Ściana naprzeciw zielonego narożnika ustawionego w salonie, pokryta została tapetą z motywem roślinnym. W niej zamontowano drzwi ukryte, które prowadzą do sypialni. Taki zabieg tworzy spójną i harmonijną całość.
Chłodny kolor drewna na meblach nawiązuje do drewnianej podłogi ułożonej w klasyczną jodełkę. I chociaż wzory drewna są odmienne, to nie istnieje odczucie chaosu.
Odcienie zieleni pojawiające się w postaci tapicerki narożnika czy hokerów, poduszek, lakierowanych frontów czy też motywów roślinnych ukazanych na tapecie, wzajemnie się przenikają i tworzą ciekawą, harmonijną i spokojną kompozycję. Dopełnieniem jest świeża zieleń naturalnych roślin zarówno we wnętrzu jak i za oknem.